&Abyste si své „ano“ mohli v klidu a pohodlí vychutnat

PR Články

18. 04. 2024TIAMI - Česká šperkařská značka

TIAMI - Česká šperkařská značka

Snubní prsteny jsou jedinečným symbolem, který vám bude stále připomínat ten slavný den, kdy se vaše životní cesty propojily v jednu společnou. Něco tak důležitého je třeba volit velmi pečlivě a s rozmyslem.

 

 

 

Jak vybrat snubní prsten?

Snubní prsteny jsou jedinečným symbolem, který vám bude stále připomínat ten slavný den, kdy se vaše životní cesty propojily v jednu společnou. Něco tak důležitého je třeba volit velmi pečlivě a s rozmyslem.

Vybírejte s předstihem

Snubní prsteny Vás jako něžný symbol lásky budou zdobit po celý život. S jejich výběrem je to podobné jako s výběrem partnera; chvíli to trvá, než objevíte ten pravý, ale nakonec to stojí za to! Výběr těch správných snubních prstenů se proto nesnažte uspěchat a s hledáním začněte alespoň čtvrt roku před svatbou.

Rozmyslete si, kolik chcete investovat

Nevíte si rady, jak správně vybrat snubní prsten? Ze všeho nejdříve si rozmyslete, kolik jste do prstenů ochotni investovat peněz. Od vašeho rozpočtu se totiž odvíjí, jaký materiál a typ šperku si budete moct dovolit. Myslete na to, že ačkoliv je celá svatba velmi nákladnou záležitostí, snubní prstýnky nejsou položkou, na které se vyplatí šetřit. Kvalita materiálu a provedení zajistí u dražších kousků dlouhou životnost. Šperk tak nemusíte z ruky téměř nikdy sundávat, přesto na něm nebudou viditelná běžná opotřebení. 

Zvolte si materiál prstenu

Materiál, ze kterého bude váš prsten ukovaný, úzce souvisí s jeho cenou. Jeho výběr se tak odvíjí od limitů vašeho rozpočtu, ačkoliv roli samozřejmě hrají i osobní preference. Ideální volbou je 14karátové zlato, které slibuje vysokou odolnost a dlouhotrvající lesk. Zlatý prsten zkrátka hned tak zářit nepřestane, stejně jako vaše láska. V nabídce jsou různé barvy zlata, od bílé přes žlutou až po růžovou. V kombinaci s diamantem vzniká kvalitní šperk, který vás bude zdobit po celý život. 

Nesledujte trendy, sledujte svůj styl

Sociální sítě jsou plné lákavých svatebních a okázalých trendů, při výběru snubních prstýnků jim však mnoho pozornosti nevěnujte. Snubní prsten není otázkou jedné sezóny, ale celého života. Svatební šperky proto vybírejte tak, aby korespondovaly s vaším životním i módním stylem. Pokud si vyberete extravagantní prsten, přestože jinak oslavujete jednoduchost, stráví šperk většinu času v klenotnici, místo aby zářil na vašem prsteníčku. A to by byla škoda! 

Nechte si poradit s velikostí

Vybrat velikost snubního prstenu je oříšek, který vám pomůže rozlousknout zkušený odborník. Obvod prstu se v průběhu života mění, a tak je nutné zvolit prsten, který nebude příliš těsný nebo jej půjde v průběhu času dle potřeby i upravit. Pokud si chcete být opravdu jistí, navštivte zlatnický ateliér TIAMI, kde si velikost můžete vyzkoušet osobně. 

Řekněte „ANO“ lab-grown diamantům

Snubní prsteny s sebou nesou nepopiratelnou symbolickou hodnotu, i proto si mnoho žen volí prsten s diamantem. Nejtvrdší minerál vyjadřuje pevnost a nezlomnost vztahu s partnerem a k tomu navíc nádherně vypadá! 

Udržitelné lab-grown diamanty stvrzují nejen lásku dvou lidí, ale i lásku k planetě. Rodí se totiž v laboratoři, a nezatěžují tak životní prostředí neekologickou těžbou. Jejich lesk a brilance je přitom od těžených diamantů rozeznatelná jen očima opravdových odborníků. 

Snubní prsteny se prodávají též jako set, ve kterém minimalistický design pánského prstenu podtrhuje jemnou krásu dámského kroužku osázeného třpytivými laboratorními diamanty. To, co oba prsteny spojuje, je 14karátové zlato.  

Nezapomínejte, že nic není nemožné a šikovní šperkaři vám vždy pomůžou zhmotnit vaše představy do konkrétní a co nejuspokojivější podoby. Fantazii se meze nekladou a ve světě šperků to platí dvojnásob.

Prsten Free Brus je určen pro ty, kdo oceňují originální přístup a chtějí mít u sebe kus unikátního umění. Výroba s láskou k hudbě a šperkařskému řemeslu zajišťuje, že každý prsten je neopakovatelný - stejně jako vaše láska.

Šperkařskou značku TIAMI založila Gabriela Dědičová, která se dříve věnovala prodeji těžených diamantů. S narozením jejího syna se však její vnímání světa proměnilo a čím dál více se začala zajímat věci s vlivem na životní prostředí. Gabriela tedy začala hledat cestu, jak se i nadále věnovat své milované práci a zároveň snížit negativní dopad hlubinné těžby diamantů na přírodu. Brzy objevila etické a udržitelné laboratorně vyráběné diamanty, jejichž historie překvapivě sahá až do roku 1954. Kromě toho, že jsou lab-grown diamanty etickou a ekologickou alternativou, mají vzhled i vlastnosti naprosto totožné s těženými drahými kameny. Ve spolupráci s uměleckými designéry šperků tak pod vedením Gabriely vznikají všechny šperky s lab-grown diamanty značky TIAMI, v nichž se prolíná originalita a luxus s udržitelností.