&Abyste si své „ano“ mohli v klidu a pohodlí vychutnat

PR Články

20. 08. 2020Cleany.cz

Cleany.cz

Krásné a zářivě bílé svatební šaty – splněný sen každé nevěsty. Sen, který s trochou štěstí vydrží alespoň do prvního manželského tance. Ve svatební den si s tím lámat hlavu nemusíte, ale den po ní už byste měla začít.

 

 

Vraťte svatebním šatům perfektní vzhled

Krásné a zářivě bílé svatební šaty – splněný sen každé nevěsty. Sen, který s trochou štěstí vydrží alespoň do prvního manželského tance. Ve svatební den si s tím lámat hlavu nemusíte, ale den po ní už byste měla začít.

Svatební šaty dostanou během svatby zabrat. Jednak je má nevěsta na sobě celý den a jednak je svatební den opravdu velmi náročný. Není se tedy čemu divit, když se na nich objeví nějaká ta skvrna. Tuhle kapka omáčky, támhle troška make-upu a ucouraný spodní lem. Všechny tyto nečistoty se dají vyčistit, ale musíte postupovat rychle.

Právě čas je to, co se spoustě novomanželek nedostává. Chystají se na svatební cestu, rozbalují svatební dary, odpovídají na gratulace a uklízí po svatbě. Na čištění svatebních šatů se tak často zapomíná. Uloží se do skříně a bývalá nevěsta si na něj vzpomene až ve chvíli, kdy chce šaty prodat. To však může být na některé skvrny už pozdě, proto byste své svatební šaty měla vyčistit, co nejdříve.

Možností, jak vrátit svatebním šatům zářivý vzhled je více. Do čištění se můžete pustit sama doma, nebo je nechat vyčistit v čistírně.

 


 

Domácí čištění

Když se rozhodnete šaty čistit doma, musíte počítat s tím, že jsou svatební šaty vyrobené z materiálů, které se nedají jen tak prát v pračce. Navíc jsou šaty často hodně objemné, takže se do běžné pračky ani nevejdou. Když k tomu ještě přidáte módní aplikace, které svatební šaty zdobí, je tu pořádný oříšek i pro zkušenou pradlenku.

Pokud ze štítku na šatech zjistíte, že je můžete prát v pračce, pořiďte si na ně plátěný pytel, do kterého je před praním vložíte. Pytel ochrání aplikace z kamínků, flitrů i krajek. I přesto, ale šaty neperte na víc než 30°C, jinak byste z pračky místo svatebních šatů mohla vytáhnout kostým na karneval.

Nechce se vám prát celé šaty? Nemusíte. Pomocí čisticích prostředků můžete vyčistit jen skvrny a spodní lem. Nezapomeňte ale čistidla vyzkoušet na malém kousku šatů, který není tolik vidět. Na lem šatů je perfektní mýdlová voda a s malými skvrnami si parádně poradí zubní kartáček. I v tomto případě si pořádně prostudujte informace o materiálech.

Čištění svatebních šatů v čistírně

Šaty můžete poslat do čistírny, odkud se vám zaručeně vrátí čisté a voňavé. I když by se vám šaty do pračky vešly, je tu možnost, že jsou ušity z materiálu, který se prát nesmí. Obdobně jako pro společenské šaty i pro ty svatební se často doporučuje suché čištění či profesionální čištění za mokra.

Profesionální čištění je vhodné hlavně v případě, že se chystáte šaty prodat. Vyberte si proto čistírnu společenských oděvů, kde mají s takovým typem čištění zkušenosti.

Čištění svatebních šatů objednejte z domova

Jenomže domácí čištění i odnos do čistírny vám vezme čas. Pokud tedy nechcete první dny po svatbě trávit čištěním šatů nebo sháněním čistírny, můžete si jejich čištění objednat on-line.

Kurýr si u vás ve stanovený čas vyzvedne šaty a čisté je přiveze na vybranou adresu. Čištění si tak můžete klidně objednat hned na den po svatbě do hotelu a čisté je nechat poslat k sobě domů, k přátelům nebo příbuzným. Vy zatím můžete s klidem vyrazit na svatební cestu.

Vyčištěné šaty kurýr přiveze do 3 dnů, takže na vás budou po návratu čekat už připravené k prodeji či k uložení do skříně.