&Abyste si své „ano“ mohli v klidu a pohodlí vychutnat

PR Články

02. 01. 2020První manželský tanec

První manželský tanec

*NIKOL MIKESKOVÁ* Nezapomínejme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.

  

První manželský tanec 

 

Tanečnice, choreografka, moderátorka a lektorka Centra Tance. Především však člověk s neuvěřitelnou životní energií a úsměvem na tváři. Nikol je jednou z předních lektorek Centra Tance. Během svého působení naučila tanečním krokům mnoho klientů, připravila choreografie pro spoustu tanečních vystoupení, moderovala mnoho tanečních akcí, založila a vede několik úspěšných tanečních skupin.

1/ jak ses dostala k tanci, a lektorování?

Tanec se mi líbil už ve školce, kdy mě babička vzala na balet Romeo a Julie. Tehdy jsem zírala na baletky s otevřenou pusou a hned od druhého dne jsem si pořád hrála na Julii. Nutno ale podotknout, že jsem byla v pohybech podstatně těžší a hlučnější než ona.

Od tance k lektorování už je to podle mě jen krůček, když se tanec stane vaším životním stylem. Robin Sharma v jedné své knize napsal: Každé malé dítě ví, co v životě dělat. Už jako děti si hrajeme na činnosti, pro něž jsme stvořeni, jen se pak někdy v důsledku tlaku společnosti od této dráhy v průběhu života odchýlíme. Nemůžu se s tímto výrokem jinak než ztotožnit. Jako dítě jsem si hrála na lektorku, choreografku, moderátorku a tanečnici, a to vše dnes dělám. První taneční skupinu jsem si založila v devíti letech a do Centra Tance jsem kdysi jako sedmnáctiletá přišla na takovou lektorskou brigádu. Dnes se živím v podstatě jenom tancem.

2/ jaký vidíš rozdíl když učíš  lidi v kurzu a na individuálních lekcích?

Kurz s hodně lidmi umožňuje velmi tvůrčí prostředí. Každý přijde s vlastními představami, otázkami, domněnkami atd. Sladit celou skupinu – tempem, komunikací apod. je někdy velkou výzvou a zároveň se tím otevírá nekonečně mnoho možností, jak se lekce může vyvinout. Nečekaný vývoj může být samozřejmě i na jakékoli individuální lekci, tam se ale více zaměřujeme na konkrétní otázky jednoho/dvou lidí, takže ten záběr je užší a pro účastníky/účastnice je lekce psychicky i fyzicky náročnější. Individuální lekce je ale rozhodně pokaždé šitá více na míru.

3/ jaké bývají nejoblíbenější tance snoubenců, podléhají modním trendům?

Se snoubenci se věnuji většinou dvěma typům tanců. S někým připraujemev jen klasický romantický úvodní tanec v podobě blues, waltzu, valčíku atd. S většinou se ale snažíme dát dohromady mix písní, kdy skrze skladby chceme trochu odvyprávět i jejich příběh nebo se snažíme minimálně zvolit písně, které je oba baví, které mají oba rádi. I když je každý pár specifický, tak stejně jsou písně, které se v tancích opakují. Z klasických to bývají hodně songy z Pomády, Hříšného tance, Pretty woman a ze současných trendů bych vyzdvihla hlavně Eda Sheerana, kterého ode mě chtělo přes léto asi pět párů.

4/ zažila jsi nějaký kuriozní zážitek při přípravě snoubenců na novomanželský tanec

No jéje. Připravovala jsem například jeden pár z Norska. Ti si zavolali v pátek, že svatbu mají příští pátek a chtěli se sejít v pondělí, středu a čtvrtek. Když jsem se jich ptala, proč se berou v Praze, tak mi vysvětlili, že se jim líbila Praha na fotkách, tak jsou tady. To mě třeba hodně překvapilo.

Nebo jsem kdysi měla na lekcích pána, který začal chodit sám a chtěl se naučit tančit a zhubnout, aby získal zpátky svou přítelkyni, kterou chtěl požádat o ruku. Měli jsme asi dvacet lekcí samostatně a pak začal chodit s ní a najednou co se nestalo, my připravovali svatební tanec.

Snažím se tanec předávat jako celek. Nejen kroky, ale práci s hudbou, emoce, práci rukou, atd. Sama tancem žiji a jak se do tance zamilovat a začít vše prožívat skrze něj, se také snažím předat všem na svých lekcích. Čekejte u mě intenzivní práci, která jistě přinese své ovoce.

Úspěchy

Jsem hrdá na každou akci a soutěž, kde jsem se vyskytla, špatně se vybírá. Kdybych si však měla vybrat z těch současných úspěchů, tak jsem moc ráda za vzniklé taneční skupiny, které se mi pod Centrem Tance podařilo vybudovat - ve flirt dance skupiny POJĎ BLÍŽ a SP Ležérní mršky a v lady latin dance skupinu KROKSEMKROKTAM

Ohlas od páru Filipa a Simči, kteří se brali v červenci:

"Profesionálně natrénovaný svatební tanec byl zlatý hřeb večera, který nikdo nečekal a udělal na všechny mnohem větší dojem než investice do lokality. Nikol přišla již na první hodinu s úplnou choreografií a sestřihem písní, které nám hned sedly a dokázala z nás za 3 hodiny udělat nového Johnnyho a Baby z Hříšného tance. Minimálně jsme také nasadili brouka do hlavy všem slečnám, které plánují svatbu po nás."

Filip a Simča :-)