&Abyste si své „ano“ mohli v klidu a pohodlí vychutnat

PR Články

08. 09. 2017Ráj snubních prstenů

Ráj snubních prstenů

Jako každoročně přidáváme pár zcela nových modelů a to jak ve zlatě, tak i v jiných materiálech a samozřejmě jsme také připravili facelift pro oblíbené modely snubních prstenů.

Po čase jsme se opět vydali na návštěvu do Ráje snubních prstenů ve Vysočanech. Ráj snubních prstenů není klasické zlatnictví, ale  firma zabývající se výrobou a prodejem  snubníchzásnubních prstenů, tak doufáme, že  Vás naše čtenáře, budoucí nevěsty a ženichy náš článek potěší a poskytne Vám pár zajímavých informací, které můžete uplatnit při nákupu snubních prstenů.  Prodejnu zde najdete již 26 let, stále na stejném místě v historické budově v samém centru Vysočan. Určitě ji nepřehlédnete, již z  dáli Vás upoutá jasně modrou fasádou.

 

Dobrý den, rádi bychom  se Vás  zeptali,  jaké jsou nové módní trendy pro sezónu 2016  a co byste poradili našim snoubencům při výběru?

Dobrý den,  předem Vám děkujeme, že jste si udělali čas a navštili nás.

 

Takže co tedy chystáte, či již máte připraveno nového pro tuto sezónu?

Jako každoročně přidáváme pár zcela nových modelů a to jak ve zlatě, tak i v jiných materiálech a samozřejmě jsme také připravili facelift pro oblíbené modely snubních prstenů.

 

Jak tedy vypadají nové modely?

Nadále platí, že slečny si prsteny nechají většinou doplnit jemnými bílými kamínky a to jak zirkony, tak stále častěji pravými  brilianty, které vůbec nejsou v naší firmě tak cenově nedostupné, jak si někteří zákazníci myslí, když k nám přicházejí. Máme samozřejmě připravenu novou modelovou řadu prstenů z bílého zlata, doplněnou různými novými typy matů v kombinaci s lesklým povrchem, či celolesklé bílé prsteny v nových tvarech. Ale protože se do módy opět vrací kombinace žluto-bílých prstenů, které se v předchozích sezónách žádali méně, připravali jsme i kolekci těchto nových modelů a začali vyrábět původně jednobarevné prsteny i v nových barevných kombinacích. Do módy se nám opět pomalu vracejí prsteny ze žlutého zlata, ale i zde jde o prsteny v designech, které už zdaleka nepřipomínají staré prsteny zdobené bohatým rytím. Naopak jsou většinou velmi jednoduché a elegantní, maximálně zdobené zajímavou linkou a v dámském provedení kamínky. Novým trendem je i zvýšený zájem o ergonomicky tvarované prsteny. Prsteny vypadají na první pohled stejně, ale jejich tvar je přizpůsoben k příjemnému nošení. Ihned za zlatem patří mezi nejoblíbenější  materiály chirurgická ocel, kde jsme připravili také novou kolekci prstenů v jemném, ale také ergonomicky tvarovaném provedení, po kterých se zákazníci nejvíce ptají a kterou jsme dosud v nabídce neměli.

Lze i do snubních prstenů z oceli dávat kamínky ?

Samozřejmě, i zde si mohou zákazníci vybrat mezi hladkými prsteny bez kamenů a to jak v lesklém, tak matném provedení, i do prstýnku doplnit zirkony, či brilianty. Prsteny z chirurgické oceli jsou stejně precizně zpracované jako prsteny ze zlata a fasování kamínků je již na tak vysoké úrovni, že na první pohled nelze na ruce určit, zda se jedná o bílé zlato nebo ocel. Navíc jednou z výhod chirurgické oceli je i cena. Snubní prsteny začínají v ceně za od 1395 Kč. Nová luxusní kolekce snubních prstenů z chirurgické oceli s brilianty je cena za pár již od 5990 Kč.

Co když se snoubenci nemohou rozhodnout  zda snubní prsteny ze zlata nebo oceli?

Vzhledem k tomu,  že technologické možnosti jsou v současné době již zase o kus dál, tak již to není problém, v naší nabídce snoubenci naleznou i výběr snubních prstenů v kombinaci ocel se zlatem, ale nejen to, u nás zákazníkům nabízíme i kombinace ocel s titanem, ocel se stříbrem, titan se zlatem a dále i titan s platinou a jako novinku pro tuto sezónu ve světě velmi módní trend kombinace s bílou, či černou keramikou. Nenabízíme jen naše vlastní modely, ale abychom rozšířili nabídku pro naše snoubence obohatili jsme výběr i modely dalších firem z Německa, či Rakouska, kde jsou tyto materiálové kombinace u mladých párů velmi oblíbené.

To je až neskutečné, z jakých materiálů  se snubní prsteny vyrábějí…

V současné době k výše zmíněnému nabízíme také snubní prsteny ze stříbra a snubní prsteny z palladia, navíc všechny tyto materiály si může zákazník osobně prohlédnout přímo v našem předváděcím centru ve Vysočanech, aby viděl ty jemné barevné rozdíly mezi jednotlivými materiály a povrchy.

Pokud přesto snoubenci preferují každý jiný materiál  je možné si objednat každý prsten jiný ?

Samozřejmě. Běžné se stává, že slečna si přeje prsten kolem celého obvodu s kamínky a muž preferuje raději jednoduší model. V naší nabídce se snažíme vyjít zákazníkům vstříc a to není jen otázku vzhledu prstenu a materiálů. Přicházejí k nám také klienti s nestandardními velikostmi, kteří jinde prsteny nesehnali. Mají moc malou velikost nebo naopak velkou a některé firmy se těmito okrajovými velikostmi prostě nechtějí zabývat. Většinu našich modelů je u nás možné objednat již od velikosti 45 až do maxi velikosti 75. V takovém případě, kdy se sejde pár, že slečna má extrémně jemnou ruku a druhý naopak velkou velikost, nabízíme našim zákazníků i možnost zhotovení stejného zlatého prstenu v různých šířkách. Pro slečnu třeba 3 mm a pro pána například 7 mm.

Často se u nás v redakci snoubenci ptají na povrchovou úpravu, na odření prstenů, můžete jim poradit?

Také k nám zákazníci chodí a ptají se. Protože mimo servisu u nás zakoupených prstenů, renovujeme a upravujeme velikosti  i  u prstenů jiných výrobců. Bohužel  jsou firmy, které tvrdí, že se některé materiály nikdy neodřou. Není to ale pravda, běžné materiály z kterých se snubní prsteny dělají,  lze poškodit všechny, avšak na některém povrchu, či materiálu, je to trochu méně vidět. Samozřejmě ocel je odolnější než zlato nebo stříbro, ale opravdu lze odřít také. Proto našim zákazníkům vždy radíme odkládat snubní prsteny na hrubé domácí práce, na práce na zahradě, při sportu a u manuálních profesí i v zaměstnání. Prsteny mají vydržet celý život a jedině správnou péčí zůstanou i po mnoha letech krásné. Osobně se však musím přiznat, že také občas „zapomenu“ a i já si prsten nesundám prostě vždy kdybych měla a nějaký ten škrábanec mu pořídím. Důležité je však nakupovat v odborné firmě a přímo se prodejce zeptat již před nákupem, při výběru, zda lze zvolený prsten zrenovovat při případném poškození a pokud ano, tak je vyhráno a drobné vrypy lze později opravit.

Také nám chodí dotazy na bílé zlato.  Ale zlato je v přírodě přeci žluté?

Ano v přírodě se nachází 24 karátové ryzí zlato ve žluté barvě, ale technologicky při přepracování na 14 karátů lze přidáním dalších materiálů změnit barvu zlata opravdu na bílou i červenou. U bílého zlata je však ještě jedno specifikum, to běžně používané je přesto s velmi lehkým nádechem do žluta a tak se pro vyšší bělost navíc rodiue. Tato úprava se i při běžném nošení během let lehce ztrácí. Většinou pak zákazníci chodí jednou za pár let tuto úpravu obnovit. Snad zákazníky potěšíme, v našem centru snubních prstenů přijímáme i prsteny od jiných výrobců, protože ne každá firma má technologické vybavení na tuto službu.

 

Hovoříte-li o dílně, je možné si přinést i vlastní zlato a nechat si udělat prsteny podle svého vlastního nákresu? Co když snoubenci spěchají, jak jsou Vaši zlatníci rychlý?

Ano, právě proto máme přímo v naší provozovně "Ráj snubních prstenů ve Vysočanech" mimo prodejní asistentky i zlatníka a rytce. Snoubenci si mohou přinést, jak svoje zlato, tak i svůj vlastní nákres, jak by si prsteny představovali. Z našich 3290 modelů si však vybere většina klientů, hlavně proto, že si prsten můžou již prohlédnout, osahat, vyzkoušet, prostě vědí přesně jak bude vypadat a někdy dokonce svůj nakreslený prsten vidí již přímo zhmotněný v naší základní nabídce, nebo najdou podobný a pouze se doladí detaily dle přání snoubenců.

 

Viděli jsme, že Váš kolega obsluhoval před chvílí snoubence a hovořil s nimi plynule německy...

Ano, to je též jedna z novinek. Získali jsme v Praze hlavní zastoupení celosvětově známé, rakouské společnosti  Nowotny Ruesch s více jak stoletou tradicí. S tím souvisí, že máme ve firmě i nového kolegu zlatníka, který je původem z Rakouska a všechny modely této značky důkladně zná. Tak dlouho s námi spolupracoval a jezdil do Čech až se zde i oženil. Máme velkou radost, že posílil naše řady a může své dlouholeté zkušenosti nabídnout našim zákazníkům.  Dokonce se již naučil česky a tak se s ním mohou setkat i čeští zákazníci, kteří si vybírají snubní prsteny. Když mu odpustí lehký přízvuk, pak jim může nabídnout opravdu nadstandardní poradenství, protože má praxi, jak při výrobě ručních snubních prstenů, tak i výrobě prstenů na nejmodrnějších zařízeních. No a samozřejmě to zjednoduší i situaci párům ze zahraničí, kteří česky nehovoří vůbec, nebo pouze jeden ze dvojice snoubenců.

A co termín dodání, kdy si snubní prsteny objednat?

Vzhledem k tomu, že máme naštěstí stále dost práce, tak nabízíme snoubencům několik variant termínů. Pro ty co mají čas třeba i víc jak osm týdnů, nabízíme opravdu velmi výrazné slevy. Pro ty co spěchají, máme naopak možnost výroby expres, dle modelu a sezóny i do jednoho týdne.

Již jsme však dělali prsteny i do druhého dne, protože budoucí nevěsta byla již v porodnici a přála si, aby se miminko přeci jen narodilo, když budou již manželé. Prostě jsme zvyklí na různé kuriozity a vždy se snažíme vyjít vstříc naším zákazníkům. U modelů v expresním termínu již ale nemůžeme nabídnout náš kompletní sortiment. Pro snoubence, kteří se berou tzv. „zítra“ máme jako jediní v Praze nabídku přes tisíc kusů snubních prstenů skladem. Ve skladové nabídce jsou modely ze zlata a stříbra, ale i velký výběr prstenů z oceli, titanu a dalších materiálů.  V naší dílně v Ráji snubních prstenů ve Vysočanech je můžeme přímo i orýt osobní rytinou. Na počkání (ev pokud je hodně zakázek, tak třeba do 1 hodiny) vyryjeme snubní prsteny, jak ze zlata, tak i ze všech dalších materiálů, které máme v nabídce.

 

Jsou  i módní rytiny?

Ke stále nejčastějším patří datum, následované datumem se jménem snoubenců, ale snoubenci k nám přicházejí i s netradičními texty a to jak v češtině, tak i v cizích jazycích. Náš pan rytec se snaží vyhovět všem přáním a tak nejčastějším omezením je velikost prstenu, protože některé nevěsty mají opravdu malinkou velikost a pak se tam prostě víc než datum a jméno nevejde, nebo musíme udělat písmenka opravdu malá.

 

Co byste vzkázali snoubencům závěrem ?

Již léta říkáme stále to stejné a to považujeme opravdu za nejdůležitější, klidně to v článku zdůrazněte! Aby se měli celý život rádi !!! Asi by jste čekali něco odborného, nebo, že budeme doporučovat naši firmu, ale myslím, že toto je nejdůležitější. Tak snad přeci jen, byli bychom rádi, aby jim snubní prsteny od nás v připomínali ten krásný okamžik, kdy si řekli „ANO“