&Abyste si své „ano“ mohli v klidu a pohodlí vychutnat

Archiv společenských akcí

22. 10. 2009Nejkrásnější svatební šaty roku 2009

Nejkrásnější svatební šaty roku 2009

Nejkrásnější svatební šaty roku 2009 Letošní jubilejní desátý ročník designerské soutěže o svatební šaty roku se opět konal v příjemném prostředí Top Hotelu Praha. Slavnostní večer se nesl v duchu stříbrného plátna a tak při nejslavnějších filmových melodiích diváci sledovali mnohdy se zatajeným dechem celkem 22 modelů, které se ucházely o titul Nejkrásnější svatební šaty roku 2009.

 

Soutěž o nejkrásnější svatební šaty roku 2009 zná své vítěze

Letošní jubilejní desátý ročník designerské soutěže o svatební šaty roku se opět konal v příjemném prostředí Top Hotelu Praha.

Slavnostní večer se nesl v duchu stříbrného plátna a tak při nejslavnějších filmových melodiích diváci sledovali mnohdy se zatajeným dechem celkem 22 modelů, které se ucházely o titul Nejkrásnější svatební šaty roku 2009.

Ještě před nástupem "nevěst" mělo publikum možnost se rozehřát autorskou módní přehlídkou loňské vítězky návrhářky Zoryany Stekhnovych.

Ale to už na molu začaly přecházet manekýnky ve svatebním. Hned první model Miroslava Michaela Knota byl velmi netradiční. Žádná klasická dlouhá sukně - jeho nevěsta oblékla model s obrovskou mašlí, dlouhým závojem a krátkými upnutými kalhotami.

Tyto šaty byly alespoň bílé, během večera překvapily i šaty červeno-černé s dlouhou rudou vlečkou, béžové s vínovou, bílé s černými květy, zelené...

Do finále postoupily ale pouze šaty bílé. Zřejmě je svatba natolik tradiční obřad, že stále trvá obliba tradičních bílých šatů s dlouhou bohatou sukní. Většina z dvaceti dvou předvedených modelů se od této představy neodlišovala.

Finálovou pětici, do které se dostaly svatební šaty z dílny Nadi Moravcové, Terezy Michálkové, Terezy Šnajdrové, Soni Hlaváčkové a Terezy Sabáčkové veřejně hodnotila porota ve složení: moderátor a herec Mirek Šimůnek, vítězka letošní soutěže Pretty Woman Silvie Šuleřová, spisovatelka Bára Nesvadbová, které pomáhala dcerka Bibiana a kadeřník Libor Šula.

Někomu se mohlo zdát jejich hodnocení poněkud "kruté", ale Bára Nesvadbová se hájila slovy: "Všechny šaty jsou překrásné, ale vybrat můžeme jen jedny!"

A které to byly?

Modelka a současná Miss ČR Zuzana Jandová, která je předváděla, prý po jejich spatření hned věděla, že vyhrají. Jak sama řekla: "Jsou překrásné, snové, jako pro princeznu." Šaty s nadýchanou dlouhou sukní a sexy korzetem zdobeným perlami, flitry a luxusní bižutérií vytvořila návrhářka Tereza Šnajdrová. A že se jí opravdu povedly, dokazuje i to, že zároveň vyhrály i cenu návrhářů Designers Award.

Cenu publika získaly šaty Soni Hlaváčkové, které byly výjimečné svou cenou. Není divu, šaty byly posety drahými kameny i patnácti pravými diamanty a blýskaly se, až oči přecházely.

Večerem velmi mile provázel Roman Vojtek, který jako asi všichni přítomní muži, mohl na modelkách v krásných svatebních róbách oči nechat. Nechyběly mezi nimi takové osobnosti jako je Diana Kobzanová, Kateřina Průšová, Lucie Křížková Váchová či Renata Langmannová. Manželé Krampolovi ve své mini talk show zavzpomínali na svou svatbu. O hudební doprovod se postarala jako vždy šaramantní Iva Frühlingová i nestárnoucí Saxana Petra Černocká.

(neo)

 


Fotografie